Rohálovská 10

V sobotu 25. února se konal jubilejní 30. ročník tradičního běžeckého závodu Rohálovská 10. Jako správný předseda týmu jsem navrhnul abychom se tohoto závodu zúčastnili. Původně jsem zlanařil 4 členy, ale nakonec jsme se závodu zúčastnili jen já a MiKo.

Do Prusinovic jsme dorazili asi hodinu a čtvrt před startem abychom stihli prezentaci a rozběhnutí. Po cestě na prezentaci nás zaskočil nepříjemný studený vítr, který nás provázel celým závodem. V rámci rozběhání jsme omrkli zaváděcí okruhy po Prusinovicích. Po cestě jsme domlouvali taktiku, kde cílem bylo nenechat se hned na začátku pobláznit davem.

Ve 12 hodin bylo odstartováno a na nás čekalo 10 kopečkových kilometrů s převýšením zhruba 130 metrů. Hned po startu jsme začali mírně zvolna, ale zároveň se snažili protlačit postupně dopředu, abychom neuvízli v nějaké tlačenici. Jelikož často foukal studený protivítr, snažili jsme se jako správní cyklisti schovávat v háku.

Já se cítil parádně, a tak jsem to vzal malinko ostřejším tempem. Až jsem byl překvapen, jak se mi všechny kopce běželi skvěle. Dokonce i zlověstné stoupání v Tučapech, kde většina lidí přede mnou musela přejít do chůze a já tak získal pár míst.

Míša začala pozvolna, ale pak se taky dostala do dobrého tempa. Myslím, že trať ji taky celkem sedla a běželo se jí dobře. Na cílové rovince pak ještě přidala a povedlo se jí předběhnout pár závodníků. I její výsledný čas a tempo byly slušné. Celkově byl závod velice povedený a parádně zabezpečený, což dokazuje i zhruba 450 závodníků. Děkujeme pořadatelům a těšíme se na další ročník.

JménoPořadíPořadí kat.Čas celkemZtráta
Martin1736900:48:1600:15:59
Míša2781400:53:3500:21:18