Veteran Steel Man 2022

Veteran Steel Man 2022

S Ríšou jsme si řekli, že bychom si rádi zajeli nějaký ten triatlon. Vybrali jsme triatlon v Konici a zvolili jsme si Hobby trať, která zahrnovala – plavání 400m, kolo 20km a 5km běh. Již při rozpravě bylo znát, že pan pořadatel nebere závodníky z kategorie Hobby příliš vážně. Při větě ,,Ženy a ti, kteří plavání moc nezvládají, poplavou v poslední lajně.“, jsme se s Ríšou na sebe tázavě podívali. Nebrali jsme to ale příliš vážně a přesunuli se k bazénu. Nejdřív startovali závodníci delší trati a po nich my. Už tak byl cca 30 min skluz, takže když jsme se dostali do bazénu, tak už byla pěkná zima. Myslela jsem, že mi vyskočí zuby z pusy, jak jsem s nimi cvakala.

Závod byl odstartován a začalo se plavat. Bylo poměrně těžké se vyhnout v dráze kde plavalo dalších 12 závodníků. Při posledním bazénu jsem zahlédla, jak Ríša běží k modré střele. Po plavání jsem rychle zamířila do depa, nahodila jsem helmu a tretry a vyrazila na silnici. Počasí se trochu umoudřilo a už jen mrholilo. První část závodu byla převážně do kopce, kdy se mi podařilo předjet pár závodníků, což mě samotnou překvapilo :oD. Druhá část se skládala spíš ze sjezdů, kde jsem byla raději opatrná, jelikož cesta byla dost mokrá a já to nechtěla zapíchnout do stromu nebo protijedoucího auta. Ríšovi se kolo podařilo, měl o minutu a půl lepší čas, než výherce z minulého ročníku. Já byla také spokojená, stejně jako Ríša, jsem měla o minutu a půl lepší čas než výherkyně minulého ročníku. Na běh jsem se moc netěšila, protože vím, že zde mám rezervy. Při vyběhnutí z depa se mi běželo perfektně, bohužel nebyla trať moc dobře značená a špatně jsem odbočila. Naštěstí na mě ostatní závodníci začali křičet, ať se vrátím. Běh byl veden terénem, kdy hned po 700 m přišel šílený kopec. Uzoučká lesní cestička plná kamení, kořenů a bláta, kdy většina soupeřů tento kopec vyšla. Cca po 2,5km jsem potkala Ríšu, který už se vracel směrem k cíli. U posledního kilometru už jsem počítala každý krok a nemohla se dočkat cíle. V cíli jsem se potkala s Ríšou, který mi oznámil, že jsem druhá žena v cíli, čemu jsem chvíli nechtěla uvěřit.

Poměrně dlouhou dobu se čekalo na vyhodnocení výsledků, během tohoto čekání nám pořadatel oznámil, že kategorie Hobby se vlastně ani nebude vyhlašovat, protože je to jen taková zkouška pro účastníky. U mnohých spoluzávodníků bylo vidět zklamání ve tváři.

Ríša se s celkovým časem 01:19:46 probojoval na perfektní 4. místo, ze všech Hobby závodníků. Já jsem byla 13. z celkového počtu a druhá z žen s časem 01:36:38.

Za nás tento závod bohužel nehodnotím moc kladně. Značení trasy jak pro kolo, tak pro běh nebylo dostačující. Přístup pořadatelů k závodníkům v kategorii Hobby, nebyl profesionální, řekla bych, že byl až pohrdavý, i přesto, že jsme zaplatili stejné startovné, jako závodníci dlouhé trati. My jsme ale rádi, že jsme si ho mohli zajet a zase si vyzkoušet co naše těla dokáží.