Holešovman 2022

Holešovman 2022

Týden uběhl jak voda a já s Míšou jsme se opět postavili na start triatlonu, tentokráte terénního v Holešově. Čekalo na nás 500 m plavání v bazénu, 25 km MTB a na závěr 6 km běhu v terénu. bohužel předpověď počasí nám moc nepřála jelikož celý den hlásili déšť.

První závodníci odstartovali plavání chvíli po deváté. V bazénu bylo celkem 14 drah, takže to šlo celkem rychle. My měli startovní čísla 92 a 95, takže jsme se na řadu dostali lehce po desáté. V tuto dobu už začínalo pršet. Plavání jsme oba zvládli standardně jako minule (máme velké rezervy 🙂 ) Mě se podařilo vylézt z bazénu o něco dříve než Míši, v depu jsem na sebe klasicky přehodil vršek KP dresu (abych byl lépe vidět 🙂 ) a vydal se na MTB část. V tu dobu už pršelo celkem silně.

Trasa MTB ze začátku vedla po asfaltu směr Dobrotice a poté uhýbala doprava po panelové cestě postupně nahoru. Ze začátku mi to nějak nešlo, nebyl jsem schopen dostat se do tempa a ještě ke všemu se pořád stoupalo – s krátkými přestávkami v podstatě celých prvních 9 kilometrů. Naštěstí se alespoň už nejelo po panelce, ale po široké lesní cestě. V tu dobu již byl celkem silný liják a po cestách tekly proudy vody, bylo trochu blátivo a viditelnost taky nebyla nic moc. Jakmile jsme se konečně dostali na vrchol, následoval cca 2 km rychlý sjezd po štěrkovité cestě s kalužemi a proudy vody. Poté se opět nějakou dobu stoupalo a to už se mi jelo dobře. No a pak už sem byl ve svém živlu – sjezdy dolů. Převážně po lesních cestách se spoustou bláta a vody :-), kousek byl i po úzkém trailíku samozřejmě blátivém. Letěl jsem dolů jak šutr, sice jsem byl celý mokrý a zablácený, ale parádně jsem si to užíval 🙂 Míši to naopak moc nesedělo, jelikož není moc zvyklá jezdit na biku, ale to do příště vylepšíme , že Míši 🙂 Po průjezdu parkem jsme se dostali zpět do depa.

Šup, šup vyměnit tretry za běžecké boty a hurá do poslední disciplíny. Musím říct, že tentokrát mi to sedlo mnohem lépe než v Hulíně. A Míši taky. Oba jsme běželi rychleji. Na trase nás čekalo stoupání po louce v proti směru Rohálovky, pak seběh mezi stromy dolů a asi 2 km před cílem brod z Rohálovky (do protisměru). Pak už jen po asfaltu do parku a odtam do cíle.

Míši to tentokrát bohužel nevyšlo na bednu, ale i tak podala parádní výkon. A určitě si spraví chuť příště 🙂

Na závěr patří poděkování pořadatelům za super odvedenou práci. Závod se nám líbil a budeme se těšit příště.

Výsledky

JménoPořadíPořadí kat.PlaváníDepo 1KoloDepo 2BěhČas celkem
Martin411411:0101:271:13:1701:3129:521:55:41
Míša96512:4301:251:24:0501:2734:422:15:05
Tabulka výsledků hlavního závodu