Rohálovská 50ka 2022 = Dámská jízda Aničky a Míši

Rohálovská 50ka 2022 = Dámská jízda Aničky a Míši

13. ročník Rohálovské padesátky vyšel na čarodějnické datum 30. 4. 2022. Na tento závod jsem se bohužel moc netěšila, protože jsem před startem v sedle seděla jen párkrát. Závod byl, stejně jako každý rok, perfektně zorganizovaný. Mezi cyklisty se našli i odvážlivci, kteří závod jeli v převlecích, což obdivuji. Já měla co dělat sama se sebou, natož abych ještě měla paruku na hlavě, nebo koště přidělané na kole.

Za klub jsme se vydaly závodit já s Míšou. Co si budeme povídat, pánové nás v tom nechali – takové důvody jako ,,jsem nemocný“, ,,jsem na dovolené“, „jsem na pracovní cestě“, byly dosti chabé :oD

Před 12 hodinou jsme se začali řadit na startu. Já zůstala až v druhé polovině, abych zbytečně nebrzdila ty střely vepředu (jako například Míšu). Účast byla jako každý rok hojná. Na startu se nás sešlo 590.

12:30 zazněl startovní výstřel a u startovní čáry začaly hořet ohně, které nás při průjezdu krásně hřály. Po krátkém asfaltu následoval sjezd na prašnou cestu, která byla vážně dost prašná. Jelikož bylo sucho, tak rozvířený prach dráždil dýchací cesty závodníků. Během kilometru jsme se dostali na nepříjemný výjezd v louce a pak už následovalo samé nahoru a dolů. V závodě jsme moc asfaltu nepotkali, trasa byla vedena hlavně lesem a loukami. Zhruba v půlce nás čekal brod. Míša jím proklouzla jako nahřátý nůž máslem, zato já se s ním setkala tváří v tvář. Bohužel jsem zvolila špatnou stranu na výjezd, přední kolo se mi splašilo a já políbila blátivý břeh. Rychle jsem zvedla kolo, naskočila a pokračovala dál. Osobně mám ráda, když závod dokončím trošku zaprasená, aspoň jde vidět, že jsem jela závod. Takže to jsem si splnila. Posledních pět kilometrů bylo nekonečných, nepříjemné výjezdy v loukách ze mě ždímaly poslední náznaky sil a povzbudivá slova fanoušků „vydrž, už jen kousek“ akorát způsobovala naběhnutí mé nervní žíly na krku. Byla jsem velice ráda, když jsem konečně mohla pozdravit kámošky kravičky v kravíně, který je pár metrů před cílem.

Z 590 závodníků cílem projelo 579 cyklistů. Míša se ve své kategorii probojovala na úžasné 5.místo s časem 2h 31min a já jsem se prokousala na 22. místo s časem 3h 32min. Myslím, že dámskou jízdu za KP Cycling jsme si užily a příští rok nás snad doprovodí i pánové. Celý závod hodnotím velice pozitivně, skvělá organizace, bohaté občerstvovačky a krásná atmosféra.