Mamut Bike 2022

Mamut Bike 2022

V sobotu 28. května jsme se já a mrtvolka přihlásili do domácího závodu Mamut bike. Já si stejně jako loni vybral 50 km MTB a Honza, který byl po nemoci si opět střihnul krátkýho bajka (30ka).

Na start závodu jsem se dopravil z Dobrčic kolmo, takže jsem se důkladně rozjel. Závod startoval v 10:30 a my si 5 minut před výstřelem stoupli téměř na konec startovního koridoru. Porozhlédli jsme se okolo, zdali uvidíme nějaké známé tváře a bylo vidět, že účastníků není mnoho. Myslím si, že účast bývala vyšší. Po startovním výstřelu všichni rychle vystřelili kupředu. Já začal zvolna, protože jsem jednak nevěděl co to se mnou udělá (letos to je s tréninkem zatím špatný) a jednak se nemíním nechat někde sestřelit nevyježděnýma divočákama.

Na trase nás oproti loňskému roku čekali dvě drobné změny – drobná úprava mezi Čekyní a Penčicemi a také menší objížďka přes Skoky do Veselíčka. Trať byla vcelku suchá. Trápil nás pouze vítr, který byl místama nepříjemný. Musím říct, že se mi jelo celkem dobře a v první půli jsem si lidi přede mnou sjížděl především ve sjezdech a zatáčkách, které jsem se snažil projíždět technicky co nejlépe a neztrácet v nich energii. Někde za Tršicemi jsme se sjeli s jedním bikerem a snažili se pomáhat si a střídat se. Musím říct, že toto bylo úplně supr a díky dotyčnému jsem neměl příležitost chytnout krizi v hlavě a zpomalit. Nakonec jsme takhle vydrželi až do konce. Od Zavadilky jsme jeli dokonce ve třech, a na posledním asfaltovém úseku do cíle jsme šlapali jako dobře namazaný stroj a nakonec si to rozdali v cílovém spurtu. Já byl z nich bohužel nejslabší 🙂

Závod jsem dokončil na 54. místě (31. v kategorii) v čase 2:37:18. Honza pak na krátké trati dojel 26. (5. v kategorii) s časem 1:35:30.