Rohálovká 50 vs. „Brufeni“ z KP cycling

V sobotu 18. září se pořádal další ročník skvělého místního bikového závodu „Rohálovská 50tka“. Jednalo se již o 12. ročník a místo pořadání byla obec Prusinovice u Holešova. Jako předešlé ročníky tak i letos se jednalo o MTB trať o vzdálenosti 48km, tentokrát ve standardním směru.

KP cycling poprvé v historii postavil na startu 12. ročníku 6 závodníků z celkových 515 účastníků. Ač se jednalo o více či méně zkušené KP závodníky, jejich odhodlání, motivace a chuť užít si závod byla enormní. Jmenovitě se na startu v růžovém postavili Klacek, Ríša s Aničkou, Verča, Honzík a Petris. Zároveň se všichni přihlásili do kategorie týmů, kdy čas prvních tří byl sečten a porovnán s ostatními týmy. I z tohoto důvodu bylo o motivaci postaráno.

Tak, jako každý ročník se pořadatelům povedlo naplánovat perfektní trať, plnou zajímavých míst, průjezdů a čtyřmi občerstvovacími stanicemi. Na trati se nachází dva brody a každý z nich mile, či nemile potěšil nejednoho závodníka…

Nikdo z KP neměl ambice stát na bedně a proto se zvolil start ze zadních řad, kde není tolik startovního stresu a nehrozí postartovní kolize. Všeci z KP se od úvodu prokousávali startovním polem a neustále zlepšovali své pozice. I když byla trať poznamenána deštěm, jelo se ve vysokém tempu. Za KP dojel nejlépe Martin, který na 30 km předjel Petrise, který musel pro technickou závadu s řazením a menší indispozici na chvíli zastavit. Třetí dorazil Ríša, který se neustále zlepšuje a nabírá cenné zkušenosti. Poté dorazil Honzík, který byl lehce ovlivněn nemocí z předešlého týdne. Nadále dorazila Anička, pro kterou se jednalo o další drahocenné závodní zkušenosti. Jako poslední z nás dorazila Verča, pro kterou to byla závodní premiéra.

I když ve výslednové listině jsou závodníci KP až v první, druhé, či třetí stovce, šlo především o podání co nejlepšího výkonu a nabrání cenných zkušeností, které se tréninkem získat nedají…

V soutěži týmů skončil tým KP cycling na 25. místě.