Král Šumavy 2021

Dne 28. srpna 2021 se konal tradiční MTB maraton Král Šumavy v Klatovech. Na výběr bylo ze čtyř vzdáleností 105km, 70km, 45km a 22km. Popularitu tohoto závodu dokládá hojná účast závodníků na všech trasách navzdory chladnému a deštivému počasí.

Na startu již 28. ročníku se objevili dva naši závodníci Richard a Anička startující na trase dlouhé 45km. Oba se na tento závod moc těšili, i když věděli, že se budou účastnit jednoho z řad těžších závodů na našem území. Jejich odhodlání závodit nepokazila ani skutečnost, že v předešlých dnech vydatně pršelo a teplota dosahovala spíše podzimních hodnot. Tento fakt se silně promítl do celého závodu, poněvadž velké množství závodníků tento závod vzdalo a nedokončilo. Oba KPcycling závodníci nastoupili s odhodláním poprat se o co nejlepší umístění. Za normálních povětrnostních podmínek je tento závod technicky velmi náročný, ale bohužel tento ročník byl spíše o přežití. Celý závod se nesl ve znamení kluzkých kamenů, kořenů a obrovského množství bláta, které dělalo MTB speciály nepojízdnými. Úsměv na rtech nepřidal ani ledový brod, který museli všichni zdolat během úvodních kilometrů. Anička se na tomto místě ledově okoupala. Brrrr, klobouk dolů všem.

I přes nepřízeň počasí, oba naši závodníci závod úspěšně dokončili. V tomto případě rozhodně nejde o umístění, ale spíše o obdiv, který patří všem účastníkům za dokončení 28. ročníku Krále Šumavy. Pro naše závodníky to byla obrovská závodní zkušenost, které si moc cení a těší se na další ročník a doufají v lepší podmínky…