Brufen ŠVIH 28.05.2021

Konečně jsme se opět sešli v chvále hodném počtu na krásnou vyjížďku. Nakonec se podařilo vyjet ve větším počtu než 2 kusy. Sraz, tím pádem i startovní a cílový bod naší narůžovělé výpravičky byl na hřišti v Dolním Újezdě. Kolem 8 hodiny ranní se skupinka sešla, ustrojila, pumpla duše i svaly a mohla vyjet. Upřesnění skupinky: ředitel Klacek, domestik Petris, krasoň Riša, nestranný běžec čiknlegs Humr a já, vypadaje jako klobása v malým střívku (dres od Riši), ale za to největší dříč Luca.

Plánem bylo jet okruh okolo 120 km, což se také stalo. V Lipníku jsme započali krosit cyklostezku Bečva, probojovali se do Hranic, a pak někam dál, přes pole, louky, vesnice i lány až do Valašského Meziříčí. Ladně jsme propluli i Valmezem, to se ví… Dalším bodem byla Bystřička, kde jsme ovšem vynechali přehradu a pokračovali dál směr Ratiboř a Hošťálková směr první kopec Troják. Ty hovádka mi prostě ujeli a po kilometru si asi všimli, že klobáska ve střívku chybí. Petris se pro mě vrátil, ale to co mi probíhalo hlavou za slova, jsem si nechala pro sebe 🙂 . Kopec to byl jetelný, ale příjemný teda moc nebyl. Na Trojáku proběhla krátká reklamní pauza na lehkou sváču a jelo se dál vstříc dalšímu kopcoví. Ano, Tesák. Výjezd na Tesák byl také…, no prostě kopec. Na Tesáku jsme viděli zajímavý úkaz v podobě polonahatého bajkera, co na odiv dával své osvalené tělo. No ale my jsme si spíše pomysleli, že je to kokot, páč bylo asi 12 stupňů Celsia a docela i foukal, ne zrovna teplý větr. Z Tesáku nás čekal poměrně táhlý sjezdík do Bystřice pod Hostýnem, ale hlavně nás hnala ta vidina obědaaaaa.

Dole jsme byli cobydup. Pan Petris – domestik, nás zavedl do příjemné reštiky, kde jsme si dali polévku, kofolu a “chesekake“ jen Riša si dal panaGota. No a pak už to bylo asi jen 25 km do cíle. Nečekalo nás už nic hrozného, navíc vidina oroseného zlatavého moku jako odměna, hnala skupinu ještě víc než ten vítr v zádech. Necelých 5 hodin v sedle a 115km v pedálech, tak to si každý brufen takovouhle odměnu zasloužil. Už se těšíme na další švih, snad brzy.