YES!enický půlmaratón 2020

Když jsem se nacházel s ředitelem KPcycling v Jeseníkách a Lůca nás informovala, že poběží v sobotu 22.srpna 2020 „Yes!enický půlmaratón 2020“, oba jsme dumali, jakou trasu mohli pořadatelé připravit.

Oba jsme byli mile překvapeni, jak náročná trasa všechny závodníky čeká.. Osobně si umím představit běžecký maratón nebo půlmaratón v jakémkoli městě republiky, ale v horách? Nýbrž v Jeseníkách? No tomu říkám opravdová výzva…

Jelikož závodnici Lucii Hůvrovou (alias Lůca, Hůvr, Lucie Svendsen) znám několik let, a vím, které horské výzvy již v minulosti absolvovala, neměl jsem sebemenší pochyby, že by tento závod nezvládla…

Jesenický půlmaratón startoval v 11:00hod na Červenohorském sedle. Cíl byl na tzv. “Skřítek” 877 m.n.m. Pořadatelé si připravili zajímavou horskou trasu: 22 km po zpevněných i nezpevněných cestách, převážně po červené turistické značce E3 Červenohorské Sedlo – Švýcárna – Praděd (rozcestí) – Ovčárna – Vysoká hole – Ztracené kameny – Skřítek.

Převýšení půlmaratónu bylo 730 metrů, což svědčilo o faktu, že nešlo o nikterak jednoduchý závod…

Závodnice KPcycling Lůca běžela tento závod v průměrném tempu 6:32/km. Pořadateli stanovenou trasu uběhla v čase 2:30:34, což v kategorii „ženy“ znamenalo umístění na výborném 20. místě ze 126 závodících žen. Půlmaratónu se účastnilo 394 účastníků a Lůca vybojovala celkově 145. místo.