Whistler – sen každého bajkera

Když jsem naposledy psala o nejznámějším trail centru v České Republice – Rychlebských stezkách, ještě jsem neměla ani tušení o tom, co mě čeká další rok. Že budu mít možnost žít v místech, o kterých se většině bajkerů jenom zdá. Že budu moct každý den brázdit traily v bikeparku, který znají všichni bajkeři na světě. Dnešní článek nebude o ničem menším, než o samotném Whistleru!

Kanadský sen se mi začal plnit na jaře, krátce po mém odletu do Vancouveru. Dostala jsem nabídku, která se neodmítá, a to žit přímo v městečku Whistler. Měla jsem v plánu jezdit na kole v severní části Vancouveru, zvané North Shore, podívat se do lokality kolem města Squamish, ale o tom, že budu bydlet ve Whistleru, to se mi ani nesnilo. A tak dovolte, abych vám o té mojí bajkové pohádce něco pověděla.

V květnu jsem se i se svým kolem přestěhovala do části Whistleru, zvané Nordic. Všichni spolubydlící byli Češi, jezdili na kole, v zimě na lyžích, prostě stejná krevní skupina jako já. A taky už se nemohli dočkat otevření bikeparku. To přišlo až v druhé půlce května, když konečně roztál sníh. První dny tam bylo opravdu živo, všichni se konečně dočkali. Já jsem měla zpočátku strach co mě čeká, jestli to na mě nebude příliš těžké / příkré / technické. Naštěstí je bikepark postavený tak, aby si tam našel opravdu každý to, na co má schopnosti a co ho baví.

A teď pár faktů o samotném bikeparku. Jak je vám asi zřejmé, leží na kopci jménem Whistler. Má 4 části – Fitsimmons, Garbanzo, Peak Zone a Creekside. Podle svých schopností si můžete vybrat z pěti obtížností, od nejjednodušší zelené, přes modrou až k černé – single nebo double diamond. Pouze hrstka trailů je značena červeně, jakožto nejobtížnější. Double diamond a červené traily já osobně považuji za sebevraždu 🙂

Na své si tady přijde opravdu každý, můžete jezdit technické traily, můžete si užívat flow a skákání nebo obě možnosti kombinovat. A když je v bikeparku moc lidí, je tady spousta trailů v okolí Whistleru, které taky stojí za prozkoumání. Pokud chcete na chvíli z Whistleru pryč, můžete navštívit Pemberton, Squamish nebo vzdálenější Sunshine Coast. Podmínky na ježdění jsou tady skvělé téměř všude.

Bohužel jak už to v tomhle sportu chodí, ke zranění nikdy není daleko. Bohužel se nevyhlo ani mě. Po pádu v půlce léta, kdy jsem si zlomila pažní kost, jsem kvůli tomu byla nucena ukončit svoji bajkovou sezónu tady v Kanadě.

Moje plány jsou však jasné, ještě jsem nestihla prozkoumat všechno a doufám, že sezóna 2019 mi to snad dovolí 🙂