Slet strašidel v Rohálově

V sobotu 28. dubna se v Prusinovicích za krásného slunečného dne konal již tradiční bikerský závod Rohálovská 50. Tato akce nám samozřejmě nemohla uniknout a tak jsme se tam vydali společně s Honzou a taky mojí rodinou. Mnozí ze startujících sem dorazili i v maskách či s různými rekvizitami aby podpořili Šimona z Přerova. To my jsme doma nestihli, tak jsme alespoň vložili něco do připravené kasičky.

V rámci dopoledního programu probíhali také dětské závody, do kterých jsem zkusil přihlásit i svého synka Míšu. Čekala na něj trať v okolí fotbalového hřiště, dlouhá zhruba 1500 m. Na start dorazilo 25 kluků a díky brzké přihlášce si mohl Míša vychutnat start z první lajny. Jako jeden z mála startoval na 16″ kole, většina okolo měla kola větší. Po startovním výstřelu a krátké rovince následovalo krátké stoupání, ve kterém si Míša s přehledem slezl z kola a dotlačil ho nahoru, poté následovala ostrá zatáčka vlevo a mírné stoupání po polní cestě, kde na Míšu přišla krize a zůstal stát na posledním místě. Po krátkém přemlouvání mnou a paní pořadatelkou, za což děkuji, se Míša rozhodl pokračovat a začal svoji stíhací jízdu. Řítil se dolů po polní cestě a podařilo se mu předjet tři závodníky, pak přišlo opět krátké stoupání, se kterým se tentokrát popral, levá zatáčka a další sjezd, kterým Míša profrčel. Pod kopečkem přišla hodně ostrá levotočivá zatáčka, kterou Míša projel na jedničku a střihl při ní dalšího závodníka. Pak už zbývalo jen obkroužit fotbalové hřiště a Míša byl úspěšně v cíli svého prvního závodu, který mě stál 1500 metrů běhu (ideální rozcvička před mým startem).

start kategorie kluci 2012-2013
Start Mišánek

Po Míšově závodě jsem se šel prozměnu připravit já na svůj závod, takže rychle obléct, trochu se rozjet a hurá najít nějaké místo ve startovním koridoru. Po cestě jsem potkal Pepu Jandu a společně jsme se vtlačili z levé strany zhruba někde v půlce startovního pole. Honzík měl větší štěstí a dostal se až do první třetiny startovního pole. Ve 12:30 se za klasického výstřelu z děla dal celý chumel pomalu do pohybu a následoval zaváděcí traktor až k nájezdu do terénu, kde to vše odstartovalo naplno. Hned od začátku jsme oba zvolili vlažné tempo a pomalu se rozjížděli a prali se s nástrahami tratě. Honza se pomalu prodíral kupředu. Užívali jsme si všechny výjezdy i sjezdy. Při nájezdu do brodu u Líšné jsem ale zvolil špatnou stopu i rychlost a brod jsem projel po předním kole, ale naštěstí jsem to ustál.

02-Mrtvola-ZavadeciOkruhStoupani(Tvarog)
Mrtvola – zaváděcí okruh stupání (foto Petr Tvarog)
04-Klacek-ZavadeciOkruhSjezd(Tvarog)
Klacek – Zaváděcí okruh sjezd (foto Petr Tvarog)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Mrtvola – Brod u Líšné (foto Petr Tvaróg)

Pak přišla první občerstvovačka, kde jsem doplnil tekutiny a banán a vydal se do mého neoblíbeného stoupání po panelové cestě směrem do druhé půlky tratě. Tam už to se mnou bylo horší, jel jsme dost pomalu a chvílemi si pohrával s myšlenkou to zabalit. Nicméně jsem musel jít svému synovi příkladem a tak jsem se překonal a pokračoval stále dál. Před druhou občerstvovačkou jsem míjel Honzíka, kterému ze zadního kola trčel pěkně velký hřebík. Ve stoupání na horskou prémii si pořadatelé na všechny závodníky připravili překvapení v podobě různých příšerek nahánějících strach. Když už jsem myslel, že jsem úspěšně projel kolem všech, pohnul se naboku v trávě poslední v dokonalém maskování a já si málem cvrknul do gatí. Každopádně velký palec nahoru pořadatelům za zpestření závodu a zlepšení mojí nálady. Poté jsem se pomalu protrápil zbytkem trasy a úspěšně se přes průjezd kravínem dostal do cíle. I přes moje trápení na trati jsem si závod parádně užil. Chvíli po mně pak dorazil Honza a z jeho slov jsem pozoroval mírné zklamání:

„Až do zhruba 28. kilometru jsem jel bez technických i fyzických problémů. Pak jsem ale chytl defekt, kdy mi ze zadního kola trčel asi 5 cm hřebík a vzduch pomalu mizel. Defekt se mi se ztrátou času a umístění podařilo opravit. Pokračoval jsem tentokrát v daleko vyšším tempu s cílem alespoň trochu dohnat, co jsem ztratil. Cestou do cíle se projevil pomalý defekt, ale kolo naštěstí vydrželo až do cíle.“.

Je to škoda, protože jel dobře. V cíli na nás pak čekal oběd, pití a skvělá muzika v podání živé kapely. Pořadatelé z VESANI.CZ se opět vytáhli a připravili výborně zabezpečenou a značenou trať, skvělou zábavu při doprovodném programu podtrženou krásným slunečním počasím. Za jejich úsilí jim všichni posíláme velký dík a těšíme se co si pro nás připraví v dalším ročníku.

09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Strašidla (foto Petr Tvaróg)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Strašidla (foto Petr Tvaróg)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Strašidla (foto Petr Tvaróg)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Mrtvola – Výjezd na horskou prémii (foto Petr Tvaróg)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Klacek – výjezd na horskou prémii (foto Petr Tvaróg)
09-Mrtvola-BrodHolesov(D&V)
Mrtvola – Brod v Holešově (foto D&V Photography)
08-Klacek-BrodHolesov(D&V)
Klacek – Brod v Holešově (foto D&V Photography)

Výsledky trať 50 km:

Závodník Pořadí Pořadí kat. Čas Ztráta
Haluza Martin 350 153 2:42:42 0:57:48
Mrtvý Jan 376 162 2:46:48 1:01:55

Výsledky trať kluci 2012-2013

Závodník Pořadí Celkový počet
Haluza Michal 22 25