Sezona KPčku začala naplno v Chorvatsku

Pro tento rok jsme se narychlo rozhodli absolvovat soustředění na Chorvatském poloostrově Istrie, kde se Martin v minulosti účastnil již několika soustředění. Pro mě to však byla zcela nová zkušenost a tak jsem byl pln očekávání jaké to vlastně bude. Rozhodli jsme se přidat ke Standovi Špilerovi z “konkurenčního” týmu CK Přerov, což znamenalo vydat se na začátku dubna do města Vrsar, ležícího asi 8 km jižně od Poreče. Jednalo se o velice klidné a útulné rybářské městěčko vybavené vším potřebným pro naše potřeby. Ubytování jsme měli zajištěno v apartmánech v Apartments Riva, které byly dostatečně vybavené, nicméně se tam našli určité vady (například Martin s rodinou měli příšerně malou kuchyňskou linku, na které nebylo žádné místo na přípravu jídla).

Před výjezdem Martin naplánoval nějaké trasy, které bychom mohli objet. Když nastal den D, vyrazili jsme auty kolem osmé hodiny ráno směr Vrsar přes Vídeň, Graz, Maribor. Cesta byla plynulá, jen ve Slovinsku na obchvatu Ljublaně jsme ztratili asi půl hodinky popojížděním v koloně. Do cíle jsme dorazili něco před sedmou hodinou večer. Jelikož Martin po cestě od dětí onemocněl byli jsme nuceni upravit naše plány a z plánovaných kilometrů výrazně snížit. Mě osobně se podařilo jezdit téměř denně, ale Martin musel první dva dny kolo úplně vynechat. Třetí den to už nevydržel a musel jít alespoň na chvíli jezdit. I přes tyto změny byl každý trénink perfektním zážitkem. Trénovat v cizí zemi, společně se zkušenějšími cyklisty, to je prostě radost. To musí zajisté uznat každý, kdo se kdy účastnil cyklosoustředění. Na Istrii jsme během tréninků potkávali velké množství cyklistů z různých koutů Evropy. Je  příjemné být součástí cyklistické komunity.

Istrijský poloostrov nabízí k tréninku nespočet možností a zajímavých lokalit a tak si zde vybere každý. My jsme zde stihli navštívit například Limski kanal, hrad Motovun se skvělým závěrečným výjezdem po velkých dlážděných kamenech a 6km dlouhý výjezd do vesnice Vižinada. Kromě tréninku jsme s našimi rodinami absolvovali i spousty procházek po městě a výletů (za zmínku stojí Pula a její koloseum, město Poreč). A nesmím zapomenout ani na výbornou zmrzlinu ve Vrsaru a obrovskou pizzu v pizzerii Dali v Poreči.

Zasloužená zmrzlina
Zasloužená zmrzlina

Rád bych poděkoval Martinovi (z KP cycling) a Standovi (z CK Přerov) za dodání inspirace k dalšímu tréninku a ukázání krásných lokalit v Chorvatsku. Plně jsem si užil každičký kilometr, především Motovun, Vižinadu a Limski kanal.

Vižinada
Vižinada

Pokud někdo z Vás bude uvažovat o účasti na soustředění, ať již v Chorvatsku, Itálii nebo na Mallorce, rozhodně neváhejte a jděte do toho, stojí to za to !!! Jestli to naše pracovní povinnosti dovolí, rádi bychom se účastnili i soustředění v příštím roce, přidáte se někdo k nám?

Otužování
Otužování