Chřibská 30

Minulý týden na mě přišel závodní absťák a jelikož předpověď slibovala krásný slunečný den, tak jsem se přihlásil na Chřibskou 50. Protože moje výkonost je stále na bodu mrazu, zvolil jsem „pouze“ kratší trasu délky 30 km. Když nastala sobota, po vykouknutí z okna jsem zjistil, že meteo lháři projednou měli pravdu a venku to opravdu vypadalo jako v létě. Takže jsem rychle nabalil věci, kolo a nakonec zbývalo dostat do auta děti s manželkou. Jakmile se to podařilo, vyrazili jsme všichni směr výstaviště Floria v Kroměříži.  Po příjezdu následovala prezentace, chvíle rozjetí a hurá na start.

Start krátké trasy byl naplánován na 12:00 a sešlo se na něm 124 závodníků. Po startovním výstřelu se vyrazilo po silnici směr Vážany a Kotojedy. Poté se trať vinula po loukách, místy po asfaltu a na závěr si bylo možno užít pěkné singly v okolí přírodního parku Obora. Musím říct, že na tu letošní bídu, kdy jsem toho ať už kvůli počasí nebo nemocem moc nenajezdil, se mi jelo celkem dobře. Až těsně před cílem na mě přišla drobná krize, kdy mi trošku došly síly. I když to bolelo, tak jsem si to ale užil od startu až do cíle.

Tento závod jsem absolvoval už po druhé a musím říct, že se mi celkem líbí, i přesto že z hlediska terénu je to spíše jednodušší závod. Na druhou stranu je to možná i dobře, jelikož spousta z nás ještě není takhle ze začátku sezóny v terénu vyježděná – já osobně seděl letos na závodě na biku poprvé. Musím vystřihnout poklonu pořadatelům z Cyklosport Chropyně za parádně zorganizovaný a zabezpečený závod a doprovodný program, který si užil i můj čtyřletý syn. Těším se na další ročník.

Výsledky:

Závodník Pořadí Pořadí kat. Čas cíl Ztráta
Haluza Martin 47 27 1:28:12,29 0:19:10,15