Jak jsem si na Muldě sáhl na dno

V minulém týdnu jsem se rozhodl, že si ještě na závěr sezóny střihnu závod Soběšická Mulda. Nechtělo se mi absolvovat stejné martirium jako v Odrách, tak jsem s napětím sledoval jaké bude o víkendu a především v neděli počasí. Bohužel v nedělní ráno to nevypadalo moc pozitivně, protože pršelo. I tak jsem se ale rozhodl závod absolvovat jelikož Soběšická Mulda je moje srdeční záležitost – jako rodilý brňák trať dobbře znám a krom toho to byl můj první absolvovaný závod. Pro neznalé, Soběšická Mulda je klasické cross country buď na 15 nebo 30 km a v roce 2001 tu vyhrál i Jarda Kulhavý.

Vzhledem ke své (ne)trénovanosti jsem si zvolil „pouze“ kratší trať na 15 km – 3 okruhy po 5 km. Start byl naplánován na 11:30 a počasí v tu dobu vypadalo pozitivně, bylo sice chladno, ale bez deště. Jakmile zazněl startovní výstřel, vyrazil jsem svižně kupředu do úvodního stoupání. V tuto chvíli jsem se ještě cítil dobře. Když jsem ale stoupal dále, začal jsem cítit, že to není úplně ono, ale pořád to bylo v normě. Zlom přišel po blátivém úseku za muldou, kdy jsem se nejprve ve sjezdu, vinou špatně zvolené stopy při předjíždění, svezl po blatě a následné krátké stoupání bylo nutno kvůli množství bláta absolvovat po svých. Od té doby jsem se především ve výjezdech trápil, nebyla síla a hlavně i správná hlava, prostě mi to ten den nechutnalo. Nicméně sjezdové úseky, například pověstný „had“ jsem si náležitě užil v každém kole. Nakonec jsem se protrápil až do cíle s mým nejhorším časem na tomto závodě. Nyní už se ale těším na příští ročník, ve kterém doufám svůj čas vylepším.

Pořadatelům děkuji za skvěle odvedenou práci, trať závodu je velice pěkná a dobře zabezpečená. Jede se pořád nahoru a dolů, takže zde není žádné místo k odpočinku, ale zato si ji náramně užijete ve sjezdech i stoupáních.

Výsledky:

Závodník Pořadí Pořadí kat. Čas cíl Ztráta
Haluza Martin 41 41 0:55:19 0:12:02