Bajkování okolo Helfštýna

Předešlé pokusy o společný biking byly ovlivněny nepříznivým počasím. Naštěstí se tento víkend vrátilo babí léto. Náš tým nezaváhal a vyrazili jsme na biking okolo Helfštýna.

V sobotu, krátce po obědě, se skupina s Martinem Haluzou, Honzou Mrtvým, Filipem alias Stržou, Honzíkem + Hančou + Pepou Jandovic a Michalem potkala v Týně nad Bečvou, odkud jsme vyrazili. Absolvovali jsme něco málo na rozjetí před stoupáním na Hlinsko, samozřejmě že v poklidném tempu, a v blízkosti lomu si to přímo namířili do terénu a kopírovali tak technické parády, které nabízí známý Šela marathon. Z terénu jsme na chvíli vykoukli a to jen při překříženi cesty na Lhotu, avšak v zápětí jsme opět zmizeli na trailech. Každičký metr jsme si náramně užívali. Náš cíl byl tzv. “jelenní chodník”. Někteří z nás jsme se zde vrátili po delší odmlce a tak třeba z mého pohledu mírná nervozita byla. Jeleňák je charakteristický pozvolným najetím do techničtěji náročnější pasáže s ostrými kameny, kořeny a utaženými zatáčkami. Zde je nejdůležitější správná volba stopy. Pokud zvolíte tu špatnou, jeleňák Vám to zaručeně vrátí. Tato perfektní technická pasáž byla krásným zpestřením a završením sobotního bikingu. Všichni jsme jej zdolali v námi odpovídající technické zručnosti. Jandovic familie se společně se Stržou oddělili a pokračovali dále. Martin, Honza a já jsme se poté vydali zpět do Týna. Cestou jsme rozebírali poznatky a okamžiky z lehkého sobotního tréninku.

Rád bych všem touto cestou jménem KPcycling poděkoval za perfektní odpoledne a doufám, že takových bikových dnů bude přibývat, např. na Rychlebských stezkách, v Jedovnici, ve Vysočina aréně atd.

Super banda na bajku
Super banda na bajku