KP cycling opět na závodech

Asi tak před čtrnácti dny, jsem dostal chuť vrhnout se na nějaký bikový závod. Ihned jsem prozkoumal kalendář, kde mě zaujal závod ve Znojmě konaný v sobotu 9. září pod hlavičkou seriálu Kolo pro život a tak jsem nelenil a přihlásil se. Jelikož jsem se od začátku roku tak trochu flákal a na kole začal více jezdit až na dovolené v Rakousku, zvolil jsem pro jistotu „pouze“ kratší trasu v délce 33 km.

V den „D“ jsme vyrazili s celou rodinkou směr Znojmo, kam jsme dorazili kolem desáté hodiny a už při parkování bylo jasné, že bude narváno. Počasí zprvu nevypadalo moc lákavě, ale s přibývajícím časem se naštěstí začalo vyjasňovat a oteplovat a nakonec z toho byl celkem slušný pařák. Nejdříve jsem si odskočil na prezentaci a poté co se děti probudili jsem se převlékl a jel se chvíli rozjet. Když jsem se chvíli před startem naší trasy, který byl naplánovaný na 12:30, dostavil ke startovnímu koridoru, s hrůzou jsem zjistil že dle startovního čísla stojím úplně v posledním bloku. Zprvu jsem byl mírně rozladěný, protože jsem se bál aby trať nebyla úzká a já tak nemusel jet krokem, což se naštěstí nepotvrdilo.

Po odstartování trvalo ještě asi tak minutu a půl než jsme se i my v zadu mohli rozjet a když se to konečně hnulo, vydal jsem se na stíhací jízdu abych se probil více dopředu, což se mi dařilo. Začátek se motal po silnicích, takže se dalo krásně proplouvat stále dopředu. Po najetí do terénu nás zhruba na 4. kilometru čekal kopec, no spíše tedy stoupaní na takový brdek. Celá trať měla téměř rovinatý profil, takže se jelo poměrně rychle. Celou cestu jsem se cítil velmi dobře a tak jsem držel svižné tempo, čímž jsem se probíjel stále více dopředu. Na trase byly dvě občerstvovačky, a jelikož pití jsem měl dostatek a na jídlo jsem si od dětí vypůjčil kapsičku s přesnídávkou, tak jsem je obě profrčel. Nakonec jsem po hodině a čtvrt úspěšně dorazil do cíle. Dle výsledkové listiny z toho bylo 124. místo (36. v kategorii muži 23 – 39), s čímž mohu být velice spokojen.

Na závěr bych rád poděkoval pořadatelům za výborně zabezpečený závod, který staví tento seriál, z hlediska zabezpečení, na trochu jinou úroveň. Po absolvování závodu máte možnost umýt kolo v několika mycích boxech, kdy i při tak velkých počtech účastníků to bylo bez front, a poté ho nechat v hlídané úschovně. Pro svoji očistu je možno využít sprchy anebo umyvadla a bez povšimnutí nemusí zůstat ani Vaše oblečení, které je možno nechat vyprat ve stanu Whirlpool, takže doma to už máte bez práce. Kromě výše zmíněného se v zázemí nachází stánky s jídlem a pitím a odpočinková zóna, včetně hracích koutků pro děti.

Martin mezi vinicemi
Martin na trase [zdroj kolopro.cz]