KP cycling poprvé na závodech

Jelikož zbytek našeho nového, malého týmu má bohužel jiné povinnosti, tak jsem byl první, kdo provedl „křest“ našeho klubu na závodech. Konkrétně se jednalo o můj oblíbený závod Rusavská 50tka, která se konala v sobotu 19. srpna, již tradičně v obci Rusava na Holešovsku.

Mým cílem nebylo vyhrát, ale především podat nejlepší výkon odpovídající aktuální formě a užít si sobotní závodění v hostýnských vrších. Zvolil jsem tedy trať 35km, jelikož oproti 50km trati o moc nepřicházím. Bylo pod mrakem, což mi vyhovuje. Na startu kdosi plácal, že do hodiny začne pršet, avšak této informaci jsem nevěnoval nikterak pozornost a soustředil se na startovní výstřel. Sice jsem byl dobře motivován, ale přesto jsem nechtěl přepálit zrádný start, což se mi na rozdíl od předešlých ročníků povedlo. Sice jsem v prvním stoupáku cítil ztuhlé nohy, ale snažil jsem si držet rozumné tempo, abych to nepřepálil, postupně jsem pak zvládal zrychlovat. Lesní úseky byly pevné, hodně rychlé, sem tam nějaká ta malá louže. Občerstvovačku jsem proletěl bez zastavení, jelikož v bidonu jsem měl nad půlkou a můj obsah v kapsách by uživil ještě jednoho cyklistu. Zhruba na 22. km došlo k mírnému zvratu v počasí a informace o dešti podané před startem se začaly vyplňovat. Pršelo vcelku vydatně, ale samozřejmě mě to neodradilo v pokračování až do cíle. Sice mě potrápila technika, přesněji mírné problémy s řazením, navíc trať začala být celkem kluzká, i tak jsem se ale snažil držet odpovídající tempo a vyhnout se kolizi. To se bohužel nepodařilo jinému závodníkovi, který kluzký terén nezvládl a zranil se. Řeknu Vám, vůbec to nebyl příjemný pocit projíždět kolem zakrváceného závodníka a couvající sanitky po trati, až mě z toho přejel mráz po zádech. Bohužel však i tyto situace k závodění a MTB patří. Doufám, že to nebylo nic vážného a brzy se potlučený závodník uzdraví. Celý závod byl pro mě jako vždy obrovská zkušenost, především rychle se přízpůsobit daným podmínkám a terénu.

Na závěr doplním výsledky. Z celkového počtu 177 závodníků jsem nakonec dorazil na 57. místě celkově a 14. v kategorii. Děkuji pořadatelům za krásný závod a těším se na další ročník, který snad bude s větší účastí našeho týmu.

Honza na rusavské 50
Honza na rusavské 50
Start rusavské 50
Start rusavské 50